Stwórz własny krem do rąk

Nie musisz kupować kremów. Możesz łatwo zrobić je w domu. Oszczędzisz, ale będziesz też wiedziała dokładnie, co w sobie mają!

Przygotowanie kremu do rąk nie jest skomplikowane. Użyj naszych przepisów aby uniknąć niepotrzebnej chemii i wielu konserwantów, które zawieraja większość kremów w sklepach. Jeśli krem nie sprawdzi się do Twojej skóry czasem wystarczy zmienić ilość składników a czasami trzeba będzie wypróbować zupełnie innego typu.

Lawendowy krem do rąk

Olej migdałowy – ⅓ szklanki

Olej kokosowy – 2 łyżki

Oliwa z oliwek – 2 łyżki

Wosk pszczeli – 3 łyżki (startego)

Olejek lawendowy – 30 kropli

Wymieszaj ze sobą olej migdałowy i kokosowy, rozpuść mieszaninę w kąpieli wodnej. Następnie dodaj do tego wosk pszczeli i poczekaj aż cały wosk się rozpuści. Kiedy to nastąpi, wlej mieszaninę do szczelnego szklanego pojemnika i włóż do lodówki na co najmniej 10 minut.

Jednak nie zamykaj jeszcze pojemnika. Następnie wyjmij i dodaj do kremu olejek lawendowy. Zaczekaj, aż krem ostygnie do temperatury pokojowej i ostrożnie zamknij pojemnik. Nakładaj krem w małej ilości, dobrze się wchłania jednak jest tłusty.

Krem do rąk z kakao i masła shea

Olej kokosowy – ¼ szklanki

Masło Shea – ⅛ szklanki

Masło kakaowe – ⅛ szklanki

Sok z aloesu – 1 łyżka stołowa

Olej jojoba – 1 łyżka stołowa (można również użyć oliwy z oliwek lub oleju migdałowego)

Olejki eteryczne – 5-10 kropli do wyboru

Najpierw wymieszaj masło shea i masło kakaowe. Następnie dodaj do mieszanki olej kokosowy i rozpuść ją w kąpieli wodnej. Dodaj sok z aloesu, olej i olejek eteryczny (do wyboru) i dokładnie wymieszaj. Krem należy przechowywać w szklanym zamykanym pojemniku.

Nawilżający peelingujący krem do rąk

Śmietana lub jogurt – 1 szklanka

Woda różana – kilka kropel

Owsianka – 2 łyżeczki

Zamiast śmietany/jogurtu można również użyć mleka, ale śmietana jest znacznie lepsza. Wlej śmietanę do miski i wymieszaj. Następnie dodaj kilka kropli wody różanej i na końcu dodaj płatki owsiane. Gotowe!Comments are Closed